AKTUALIZACJA
Nowy termin warsztatu Innowacje społeczne dla osób z niepełnosprawnością: przestrzeń cyfrowa to 7 czerwca 2021, godzi. 16:00. Zapraszamy do udziału. Zapisy na warsztaty:generator.dobreinnowacje.pl/warsztaty/zapis



Program „Dobre Innowacje” to szansa dla nas wszystkich, żeby dowiedzieć się więcej na temat innowacji społecznych. Dlatego zachęcamy do udziału w warsztatach. Zapraszamy zarówno osoby, które zgłosiły do naszego programu pomysły na innowacje, te które szlifują jeszcze swoje pomysły, jak i wszystkich, dla których innowacje społeczne to wciąż niezbadany, a interesujący obszar.

Zapisy na warsztaty:generator.dobreinnowacje.pl/warsztaty/zapis W dniu warsztatów na podany przy zapisie adres e-mail prześljemy link do spotkania.

Warsztaty odbywają się w trybie online. Rozpoczynają się o 16.00.



Harmonogram warsztatów:

Innowacje społeczne – czym są i jak je wdrażać. Teoria i praktyka
Do wyboru dwa terminy: 12 i 31 maja 2021
Prowadzący: Dawid Topol

Projektowanie usług dla osób starszych w kontekście innowacji społecznych
Do wyboru dwa terminy: 13 i 20 maja 2021
Prowadzący: Marcin Stempniak

Nowe technologie w innowacjach społecznych
Do wyboru dwa terminy: 11 i 28 maja 2021
Prowadzący: Michał Toman

Innowacje społeczne dla osób z niepełnosprawnością:

  • przestrzeń publiczna prowadzący: Marcin Stempniak
    Termin: 18 maja 2021
  • przestrzeń cyfrowa prowadzący: Michał Toman
    Termin: 17 maja 2021
  • komunikacja i informacja prowadzący: Dawid Topol
    Termin: 19 maja 2021

Kreowanie pomysłów na innowacje społeczne
Termin: 27 maja 2021
Prowadzący: Michał Stokłosa

Nasi prowadzący:
Michał Toman - Radny Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Prezes Stowarzyszenia Luxtorpeda Czerwionka, członek Stowarzyszenia Redukowa-nia Bierności, członek Stowarzyszenia Aktywni Społecznie Asy

Marcin Stempniak od kilkunastu lat związany z III sektorem oraz od kilku lat pracowniki samorządowy (praca m.in. w schronisku dla bezdomnych mężczyzn, domu dla samotnych matek z dzieckiem, placówce opiekuńczo-wychowawczej, domu dziecka, Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku, Powiatowym Zespole ds. orzekania o niepełnosprawności w Rybniku). Obecnie pracuje w Wydziale EFS/UMWS gdzie zajmuje się m.in. oceną, pisa-niem i realizacją projektów społecznych współfinansowanych z UE. Wieloletnie doświadczenie we współpracy z NGO i mieszkańcami/liderami lokal-nymi oraz JST przy realizacji kilkudziesięciu inicjatyw społecznych w tym m.in. prowadzenie spotkań/warsztatów/seminariów, organizacja pikni-ków/festynów/itp., diagnoza społeczna/III sektora, prowadzenie warsztatów/doradztwa, szkoleń dla mieszkańców i przedstawicieli organizacji społecznych.

Michał Stokłosa od lat działa w admistracji trzeciego sektora, a także jako animator i innowator społeczny, obecnie miedzy innymi jako główny specjalista ds. dostępności. Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Wsi Bełk.

Dawid Topol od ponad 20 lat na pograniczu samorządu i 3 sektora (od referenta do kierownika urzędu, od prezesa do zwykłego członka). Od pewnego czasu wolny strzelec. Trener RoszEFSu, sam jest niepełnosprawny.


Logo